Drugie życie korka

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze nie byliśmy mężem i żoną, a nawet narzeczonym i narzeczoną, lecz po prostu zakochanym chłopakiem i zakochaną dziewczyną, zbieraliśmy z pasją korki po winie. W końcu nic tak nie cementuje związku, jak wspólna pasja. 😉

W naszym pierwszym wspólnym mieszkaniu postawiliśmy w tym celu przezroczysty szklany wazon w postaci monstrualnego winnego kielicha (podpatrzyliśmy to w jednej z krakowskich winiarń, podczas romantycznego wypadu we dwoje). Wazon – niczym kielich mszalny – umiejscowiony w sercu naszej kawalerki, nie tylko zdobił cztery kąty, ale komunikował jasno, że: W TYM DOMU WINEM SIĘ NIE GARDZI! W TYM DOMU WINO SIĘ SZANUJE! I tak przez prawie dwa lata. Każdy jeden korek po wypitej flaszce z różnych okazji, wpadał do wazonu, jak moneta do świnki skarbonki.

Któregoś dnia przyszedł czas wymarzonej przeprowadzki na drugi brzeg Wisły. Byliśmy tak tym faktem podekscytowani, że zakorkowany kielich („kronikę” hucznych imprez, kolacji przy świecach, opijania sukcesów i zapijania porażek) z premedytacją zlekceważyliśmy. Bez sentymentów porzuciliśmy naszą kolekcję, uznawszy, że już czas najwyższy zacząć zbierać kasę na ślub i wesele, a nie korki po winie. Amen!

Mądry Polak po szkodzie. Bo gdybyśmy wtedy mieli świadomość i wyobraźnię, jakie możliwości w korkach drzemią, kto wie… może dziś bylibyśmy korkowymi eko-baronami z milionami na koncie? 😉

Albowiem korki po winie to arcywdzięczny, wszechstronny surowiec recyklingowy. Można je przetwarzać na milion sposobów. Dowód? Oto kilka, za to bardzo prostych pomysłów na praktyczne ich wykorzystanie. Nader przyjemne DIY połączone z wielce pożytecznym. Nas już rączki świerzbią. Może Wasze też to zainspiruje?

 

ZAWIESZKA DO KLUCZY

enhanced-buzz-17439-1419715859-5
źródło: www.cleverlyinspired.com

PODSTAWKA POD GARNEK

6a00e54ef2be2d88330168eb2028ed970cźródło: www.sweetpaulmagazine.com

ZNACZNIK DO ZIÓŁ

DSCN1174(m)źródło: www.shineyourlightblog.com

SZPULKA NA NITKI I SZNURKI

enhanced-buzz-5481-1419720516-8źródło: www.addicted2diy.com

MAGNES NA LODÓWKĘ

il_fullxfull.335192096źródło: www.etsy.com

PODSTAWKA NA WINIETKĘ

tabledecorideasźródło: www.weddingchicks.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website