Mięsożerność w gwiazdach zapisana

Mówi się powszechnie, że za sympatię do mięsa czy też niechęć do niego odpowiada grupa krwi zjadacza. Są nawet tacy, którzy pod nią układają swoją dietę, by poczuć się dobrze we własnej skórze. W zasadzie nic nowego…
Co innego odżywianie zgodnie z własnym znakiem zodiaku. To jest teraz nowość!
Astrodieta? Wierzyć? Nie wierzyć? Oto co na ten temat sądzi nasza znajoma astrolog
KATARZYNA OWCZAREK.

 

KASIA, CZY NA TO, ŻE KTOŚ JEST URODZONYM MIĘSOŻERCĄ, A INNY MIĘSOSCEPTYKIEM MOŻE MIEĆ WPŁYW JEGO ZNAK ZODIAKU?

Oczywiście! A dokładnie żywioł, któremu w astrologii każdy znak podlega.

 

TO KTÓRYM ZNAKOM TRUDNIEJ WYOBRAZIĆ SOBIE ŻYCIE BEZ MIĘSA?

Życie bez mięsa? Nie do pomyślenia dla znaków żywiołu Ognia – Barana, Lwa i Strzelca. To typowi myśliwi i wojownicy. Potrzebują dużo białka do budowy swoich mięśni. Ich zachłanność na życie objawia się zachłannością na jedzenie – dużo i tłusto to dla nich znaczy dobrze. Do tego jeszcze pikantnie, dodają więc chili i pieprz do wszystkiego. Również znaki ziemskie nie są stworzone do wegetarianizmu. Zwłaszcza Byk, który wpadłby w ciężką depresję, żyjąc wyłącznie o tofu i sałacie. Jest amatorem tradycyjnych, tłustych potraw o zdecydowanym smaku i zawiesistych sosów. Za nic więc nie zrezygnuje ze schaboszczaka.

 

CZYLI POZOSTAŁE ZNAKI TO MATERIAŁ NA WEGETARIAN I WEGAN?

Pozostałe znaki ziemskie – Koziorożca, a zwłaszcza Pannę – można namówić do przejścia na kotlety sojowe, jeśli przedstawi się im sensowne argumenty zdrowotne (Panna) lub ekonomiczne (Koziorożec). Znakom wodnym zdecydowanie lepiej niż mięso służą ryby i owoce morza. Problemem może być nie tyle ich organizm, który wie, co dla niego dobre, ile przyzwyczajenia i sentymenty. Na przykład Rak nie wyobraża sobie rodzinnego obiadu bez pieczeni, przepis na którą od wieków przekazywany jest w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Dla Skorpiona jedzenie musi nieść pewien element ryzyka, dlatego ryba (łatwo zadławić się ością), ośmiornica albo ostrygi, wydają się bardziej atrakcyjne, niż pospolita wieprzowina. Twardziel Skorpion chętnie skonsumuje to, czego inni za nic do ust nie wezmą (móżdżek, jądra, uszy…). Ryby, choć lubią zajadać stresy i smutki, częściej niż po mięso sięgają  po słodycze i mączne potrawy. Przedstawiciele tego najwrażliwszego, najbardziej uduchowionego znaku zodiaku już w wieku nastu lat obwieszczają zaskoczonym rodzicom, że przechodzą na wegetarianizm, bo nie chcą przyczyniać się do cierpienia i śmierci niewinnych stworzeń. Znaki powietrzne najłatwiej rezygnują z mięsa, ich organizm zresztą doskonale radzi sobie bez białka zwierzęcego. Żywiołowi Powietrza przypisane są rośliny strączkowe np. soja, fasola, soczewica, groch, które z powodzeniem mogą zastąpić „padlinę”. Bliźnięta, Wagi i Wodniki są zazwyczaj otwarci na eksperymenty kulinarne, chętnie próbują nowych dań i nietypowych połączeń. Jedzenie nie jest sensem ich życia, ma jedynie dawać energię do działania. Po tłustych, smażonych mięsiwach po prostu czują się ociężałe i nie mogą swobodnie myśleć. Dlatego wybierają dietę wegetariańską lub nawet wegańską.

 

PODOBNO CORAZ WIĘCEJ OSÓB PRZECHODZI NA DIETĘ DOPASOWANĄ DO WŁASNEGO ZNAKU ZODIAKU. JAK TAKĄ DIETĘ SIĘ UKŁADA?

Znak zodiaku to za mało, by pod tym kątem układać dietę. O wiele ważniejszy jest choćby Księżyc, który odpowiada za układ pokarmowy, głównie żołądek, jak również położenie i obsada planeratna VI domu w horoskopie. Ale takie szczegóły może ustalić tylko profesjonalny astrolog, dlatego jeśli ktoś chce odżywiać się zgodnie z gwiazdami, powinien zasięgnąć fachowej porady.

 

GDYBYŚ MIAŁA Z ASTROLOGICZNEGO PUNKTU WIDZENIA W DWÓCH-TRZECH ZDANIACH UDZIELIĆ ZŁOTEJ RADY KAŻDEMU ZE ZNAKÓW ZODIAKU, TO…

Barany nie potrzebują jakiejś specjalnej diety. W ich przypadku powinno się sprawdzić urozmaicone jedzenie, regularne posiłki i nieduże porcje.
Podstawowe dietetyczne przykazanie Byków to: jedz mniej! Czasem nawet powinieneś pogłodować – nie bój się, od jednodniowego postu nikt jeszcze nie umarł.
Bliźniaku, nie jedz w biegu, celebruj każde danie. Powoli i dokładnie przeżuwaj każdy kęs – wtedy twój układ trawienny łatwiej sobie poradzi.
Dla Raka najlepsze są produkty mleczne, związane z jego patronem Księżycem: jogurty, kefiry, sery.
Lwu zalecane są potrawy bogate w wapń i magnez, które regulują pracę mięśni i serca – kiełki zbóż, ziemniaki, dynia, pietruszka, ryby, chude sery, pomidory, papryka.
Panno, popadasz czasem w przesadę, zbyt sztywno trzymając się zasad zdrowego żywienia. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Nawet ciastko raz na jakiś czas.
Najlepsze dla Wag są produkty naturalne, gotowane warzywa, świeże owoce i chude mięso.
Skorpion powinien jeść produkty bogate w siarczan wapnia, który zapobiega gromadzeniu się toksyn w organizmie, poprawia odporność i przyspiesza regenerację tkanek. Można go znaleźć w śliwkach, figach, cebuli, kapuście, agreście i czosnku.
Aby nie mieć wysokiego poziomu cholesterolu i kłopotów z sercem, wątrobą oraz nadciśnieniem, Strzelec musi unikać tłustych potraw. Chodzi oczywiście o tłuszcz zwierzęcy, a nie oliwę z oliwek.
Dla Koziorożca wskazane jest jedzenie bogate w wapń. Zawiera go nabiał a także kapusta, suszone śliwki, cebula, rodzynki, szczypiorek, pory i żytni chleb.
Wszystkim Wodnikom dobrze służą kasze i orzechy oraz warzywa strączkowe, surowe warzywa i owoce, a także ryby. Daniem, które szczególnie powinno mu zasmakować jest sushi.
Ryby potrzebują pokarmów bogatych w jod (buraki, pomidory, jeżyny, jagody, truskawki). Powinny pić dużo wody mineralnej i soków owocowych, najlepiej świeżo wyciśniętych.

 

A CZY W HOROSKOPIE URODZENIOWYM WIDAĆ SŁABOŚĆ DO ALKOHOLU?

W horoskopie widać zarówno słabość do jedzenia (negatywne aspekty Wenus i Jowisza) jak alkoholu (Księżyca i Neptuna). Znaki ogniste preferują alkohole mocne,  takie dla prawdziwych twardzieli. Wódka, dżin, rum (by poczuć się jak prawdziwy pirat), tequila… Nie oszczędzają się w niczym, także w piciu, narzucają przy tym szybkie tempo. Znaki powietrzne piją przede wszystkim dla towarzystwa. By było weselej i rozmowa się kleiła. Nie mają problemu z dostosowaniem się do gustów kompana od kieliszka. Z równym upodobaniem sączą dom perignion co alpagę. Znaki ziemskie gustują w czystych i markowych trunkach, w błędnym przekonaniu, że po nich ma się mniejszego kaca. Cóż, tu liczy się jednak ilość, nie jakość. Znaki wodne lubią słodkie napitki, w dodatku chętnie je mieszają, na swoją zgubę…

df62fa4fa1369aec282a6b272d6f0340

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website